Aktualności» Archiwum wiadomości «
deenesfrpl

Domy jednorodzinne


Budownictwo wielokondygnacyjne


Hale przemysłowe


Hala - płatwie dachowe


Nadbudowy


Ściany osłonowe


Wiązary dachowe

Domy modułowe QUBOID

Informacje ogólne

Budynki Quboid to budynki różnorodnego przeznaczenia do całorocznego użytkowania. Znajdują one zastosowanie zarówno do celów mieszkalnych jak i komercyjnych. Składają się z pojedynczych lub łączonych modułów. Podstawową cechą, która je wyróżnia budynki Quboid to mobilność. Moduły wyprodukowane oraz wyposażone są w zakładzie produkcyjnym. Ich konstrukcja wykonana jest w oparciu o lekki szkielet stalowy SCS oraz sztywną ramę podłogi. Pozwala to na wielokrotne instalowanie budynków Quboid w różnych lokalizacjach w zależności od potrzeb.

Przegrody modułów Quboid (podłoga, ściany zewnętrzne, dach) są zaprojektowane, tak aby spełniały normy przenikalności cieplnej wymagane dla zwykłych domów mieszkalnych. Współczynniki przenikalności dla poszczególnych elementów budynków wynoszą:

    podłoga                          U = 0,20 W/m2K
    ściana zewnętrzna       U = 0,24 W/m2K
    dach                                U = 0,20 W/m2K

Dzięki tym doskonałym parametrom, koszty eksploatacji domów Quboid są niskie.

Proponujemy dwie wersje dla każdego rodzaju domu Quboid, różniące się między sobą rodzajem elewacji zewnętrznej. Elewacje w wersji Classic wykonane są z płyty Cetris, natomiast elewacje w wersji Economic wykonane są z płyty warstwowej.

Detale budowy ściany w obu wersjach, widoczne są na załączonych rysunkach przekroju. Budynki są kompletnie wyposażone we wszystkie instalacje, wyposażenie łazienki oraz kuchni.

Powrót na stronę główną