Aktualności» Archiwum wiadomości «
deenesfrpl

Domy jednorodzinne


Budownictwo wielokondygnacyjne


Hale przemysłowe


Hala - płatwie dachowe


Nadbudowy


Ściany osłonowe


Wiązary dachowe

FAQ

Jaka jest żywotność konstrukcji?

Ściany minimum 200 lat, dach minimum 100 lat.

Metal jest dobrym przewodnikiem ciepła. Czy dom jest ciepły ?

Dobra izolacja termiczna eliminuje mostki cieplne. Cienki profil zajmuje minimalną część przekroju ściany. Obliczony współczynnik przenikalności cieplnej ścian standardowo nie przekracza U=0.16 W/m2k. Przy dodatkowym ociepleniu można uzyskać jeszcze mniejszy współczynnik przenikalności cieplnej.

Wiem, że domy szkieletowe buduje się w krajach o ciepłym klimacie. Czy w Polsce te domy „zdają egzamin”?

Oczywiście tak. Domy w konstrukcji szkieletowej (szkielet drewniany oraz metalowy) powstają zarówno w krajach o klimacie cieplejszym niż klimat Polski, ale także w krajach o warunkach pogodowych porównywalnych z polskimi oraz w warunkach zdecydowanie trudniejszych. Przykładami niech będą następujące lokalizacje: północne stany USA, Kanada, kraje Skandynawii, Anglia, południowa Australia, Nowa Zelandia.

Czy dom o konstrukcji metalowej jest narażony na uderzenia pioruna ?

Konstrukcja metalowa nie jest w szczególny sposób narażona na uderzenia piorunów. Jest bardzo dobrze uziemiona przez co ma taki sam potencjał jak Ziemia.

Jak sobie radzić z zawieszaniem ciężkich rzeczy na ścianach szkieletowych?

Po pierwsze praktycznie dowolne ciężary można mocować bezpośrednio do słupków metalowych, które występują w rozstawie co 60 cm. Po drugie we wszystkich miejscach gdzie są zaplanowane powieszenie szafek np.w kuchni czy w łazience stosuje się dodatkowe wzmocnienia przed położeniem płyt gipsowych. Robi się to za pomocą pasów blachy, dodatkowych profili poziomych czy bloczków drewnianych. Jest to zilustrowane na stronie 8 w załączonej broszurze.

http://www.steelframing.org/PDF/SFA_Framing_Guide_final%202.pdf

Po trzecie są powszechnie dostępne systemy mocowań bezpośrednio do płyt gipsowych z wytrzymałością do 50kg Poniżej link ze specyfikacją jednego z tych systemów.

http://www.fischerpolska.pl/main/download/documents/mocowaniawpustychprzestrzeniach203-210.pdf

O ile jest tańszy garaż wybudowany przy użyciu technologii SCS w stosunku do tzw. „Błaszaków”?

Garaży wybudowanych w technologii lekkiego szkieletu metalowego czyli SCS nie można porównywać z tzw. „blaszakami”. Nasza technologia pozwala na wybudowanie garażu, który może być porównywany tylko z obiektem wybudowanym tradycyjnej technologii murowanej. Dotyczy to zarówno wyglądu zewnętrznego ścian, możliwości pokrycia dachu (dachówka, dowolna blacha, gont itd.), montażu dowolnej stolarki okiennej i drzwiowej jak i parametrów termicznych. Można z grubsza oszacować iż garaż wykonany w technologii SCS jest tańszy od garażu tradycyjnego na etapie „stan surowy otwarty” do 35% wliczając zarówno materiał jak i robociznę.

Jak duże hale można budować w technologii SCS?

W przypadku stosowania technologii mieszanej czyli lekki szkielet metalowy oraz słupy żelbetowe lub słupy stalowe o grubych przekrojach – wymiar hali nie jest ograniczony. W przypadku samej technologii SCS występują następujące ograniczenia: wysokość hali w świetle ok. 4-4.5m, szerokość nawy do 12m, długość praktycznie nie jest ograniczona.